• پکیج ویژه زوج های جوان
  پکیج ویژه زوج های جوان

  ارائه پکیج ویژه عروس و داماد های جوان ....

 • پکیج ویژه عید فطر
  پکیج ویژه عید فطر

  تور 2 شب و 3 روز ویژه تعطیلات عید فطر...

 • طبیعت بکر کلاچای
  طبیعت بکر کلاچای

  برنامه ریزی و ارائه برنامه های متنوع طبیعت گردی ...

منطقه های طبیعی و جذاب کلاچای

جواهردشت به گویش گیلکی جوردشت و به معنی بالادشت، از روستاهای ییلاقی شهرستان رودسر و از توابع دهستان سیاهکلرود بخش چابکسر است....

 

 

جواهردشت

جواهردشت به گویش گیلکی جوردشت و به معنی بالادشت، از روستاهای ییلاقی شهرستان رودسر و از توابع دهستان سیاهکلرود بخش چابکسر است. در جبهه جنوبی جواهردشت قله سماموس با ارتفاع ۳۶۸۹ متر از سطح دریا قرار دارد. جواهردشت در واقع یک منطقه ييلاقي در ارتفاع 2000 متري از سطح درياچه خزر است. سكونت در اين روستا دائمي نيست زيرا از اواسط پائيز تا اواسط فروردين به دليل نزدیكي به قله سماموس پوشيده از برف است. ولي با اين وجود به دليل بكر بودن و زيباییهاي خاصي كه دارد اسم جواهردشت برازنده آن است.

 

قله سماموس

سُماموس یا قله سمام، واژه‌ای گیلکی و نام قله‌ایست با ۳۶۸۹ متر ارتفاع، مرتفع‌ترین قله مشرف به دریای خزر و بلندترین قله گیلان است.

در نزدیکی‌های قله، امامزاده‌ای قرار دارد به نام آقا سماموس که کوهنوردان می‌توانند وسایل سفر خویش را آنجا بگذارند و با کمی استراحت در آن خود را برای صعود قله آماده کنند. اگر بر فراز قله سماموس بایستید معمولاً همه دره اِشکَوَرات تا دریا پوشیده از مه‌ است .

 

تالاب بوجاق

پارک ملی بوجاق در استان گیلان و در محدوده شهرستان آستانه اشرفیه واقع شده است. بوجاق در محدوده بندر کیاشهر تا زیباکنار واقع شده است و بخشی از نوار ساحلی دریای مازندران را شامل می‌شود. تمام پارک ملی بوجاق با عنوان تالاب کیاشهر در لیست تالاب‌های بین المللی کنوانسیون رامسر به ثبت رسیده است. مساحت این پارک حدود ۳۲۵۰ هکتار است و از نظر طول و عرض جغرافیایی در شمال شرقی شهرستان رشت قرار داد. این پارک محل رسیدن رودخانه سفیدرود به دریای خزر است که پهنه این اتصال و دلتای تشکیل شده از آن را شامل می‌شود. بوجاق پهنه‌ای خشکی، دریایی را در بر می‌گیرد که محل زیست گونه‌های مختلفی از پرندگان و ماهی‌ها است. پارک ملی بوجاق محل زمستان گذرانی پرندگان مهاجر و جوجه آوری پرندگان آبزی و کنار آبزی است.

 

چشمه دمکش

در منتها الیه شرقی استان گیلان و در شهرستان رودسر و بعد ازگذشتن از مناظر زیبا به سمت چابکسر حدود ۵ الی ۶ کیلومتری بخش چابکسر، در منطقه‌ای بسیار زیبا روستای فکجور اوشیان واقع شده است. این چشمه در زیر درخت کهنسالی از گونه افرا واقع شده که از داخل گودال بزرگی که در زیر آن وجود دارد، آب به صورت گردابی بیرون می ریزد و آمدن آب چشمه دم به دم است یعنی گاهی چند ساعت و حتی چند روز خشک است و آبی ندارد و گاهی هم چند روز به طور مستمر آب دارد. به گفته اهالی محل، گاهی ۴۸ ساعت هم آبی در چشمه دمکش دیده نمی شود ولی گاهی در یک روز ۵ الی ۶ بار آب چشمه بالا آمده و دوباره خشک می شود و این بالاآمدن آب گاهی ۶۰ اینچ آب به ارمغان می‌آورد. این چشمه در ملکی خصوصی متعلق به خانواده مهدوی است که اجازه دیدن این چشمه و باغ را به عموم داده است.

 

تالاب امیرکلایه

این تالاب در بخش لاهیجان واقع شده و دسترسی به آن در حال حاضر از طریق جاده کنار گذر چمخاله به کیاشهر امکان پذیر است. تالاب اميركلايه كه در گذشته آن را "شاله كل" هم مي‌ناميدند، در بخش "شير جوپشت" در شمال لاهيجان و در 28 كيلومتري شمال غربي لنگرود، در نزديكي جاده بندر كياشهر به لنگرود قررا دارد. تالاب در حدود 1230 هكتار مساحت دارد و عمق متوسط آن  2 متر است. يكى از ويژگى‌هاى منحصر به فرد تالاب بين‌المللى اميركلايه لاهيجان در مقايسه با ديگر تالاب‌هاى گيلان اين است كه اين تالاب از معدود محيط‌هاى تالابى آب شيرين است كه تنها در يك كيلومترى دريا قرار دارد.

 

لیلاکوه

لیلاکوه یا به گفته اهالی محلی لیله کوه، منطقه‌ای است در نزدیکی شهر لنگرود که هر ساله مسافران زیادی را به خود جذب می‌کند. کوه‌های سرسبز، شالیزارها و رودخانه پر از ماهی همه در کنار هم جمع‌‌اند. مسیر لیلا کوه از میدان فرمانداری شهر لنگرود به سمت جنوب جدا می‌شود.

 

اشکورات

محدوده اشکورات جزء رحیم آباد شهرستان رودسر و در جنوب شهر کلاچای به سمت رحیم آباد قرار گرفته است. این منطقه به علت دارا بودن چشمه سارها، دریاچه های طبیعی، چشمه های آب معدنی، رودخانه های زلال و فراوان و پاکی هوا توجه گردشگران را به خود جلب میکند

هتل آسمان